System montażowy paneli fotowoltaicznych to bardzo istotna część całej instalacji. Tylko wysokiej jakości komponenty montażowe zapewnią  prawidłowe zamocowanie oraz wentylację paneli słonecznych. Dodatkowo kluczem jest, aby prawidłowo dobrany i spasowany system montażowy pozwolił na pozostanie paneli fotowoltaicznych na swoim miejscu podczas burzy lub silnego wiatru.

Sprawdzone komponenty systemu montażowego do fotowoltaiki

W Polskiej Grupie Fotowoltaicznej korzystamy wyłącznie z komponentów montażowych firmy Corab. Jest to polski producent o uznanej renomie w sektorze mocowań instalacji fotowoltaicznych. Posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i zaświadczenia, do tego każdego roku wszystkie etapy produkcyjne przechodzą certyfikację firm zewnętrznych. Na etapie projektowania instalacji fotowoltaicznej specjalista PGF dobierze odpowiednie komponenty zarówno do instalacji naziemnej, jak i na dachu budynku. W zależności od pokrycia dachu oraz jego nachylenia dobierany jest odpowiedni system mocowania. 

Własne ekipy instalatorskie to gwarancja profesjonalnego montażu

Polska Grupa Fotowoltaiczna posiada własne ekipy montażowe, dzięki czemu klienci mają gwarancję, że po podpisaniu umowy, to z naszej firmy przyjadą osoby w pełni przeszkolone i doświadczone. Dodatkowo nie wymagamy od klientów pełnej płatności za instalację przez wykonaniem usługi. 

Własne ekipy montażowe to również krótkie terminy realizacji. Po zawarciu umowy jesteśmy u Państwa do 14 dni, aby wykonać instalację. Posiadamy również wewnętrznego Audytora Energetycznego, które jest odpowiedzialny za przeprowadzenie kontroli jakości montażu i przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci elektrycznej klienta.

Reasumują zalety ekip instalatorskich SolarWings:

  • Szybkie terminy realizacji
  • Wykwalifikowani monterzy z dużym doświadczeniem
  • Kontrola jakości wykonanej instalacji fotowoltaicznej

Gdzie montować panele fotowoltaiczne?

Profesjonalny montaż fotowoltaiki to jeden z elementów wpływających na prawidłowe funkcjonowanie instalacji. Panele fotowoltaiczne lokuje się na dachach budynków lub na specjalnych konstrukcjach umieszczonych na gruncie. To rozwiązanie jest spotykane szczególnie często w przypadku farm fotowoltaicznych. Ogniwa powinny być ukierunkowane na południe, w miejscu pozbawionym cienia rzucanego na przykład przez inne budowle lub drzewa. Nasi specjaliści odpowiednio dobiorą miejsce montażu fotowoltaiki, tak, by była ona jak najbardziej wydajna. Przy montażu fotowoltaiki warto zwrócić uwagę, gdzie padają promienie słoneczne. Obserwacja miejsca montażu paneli fotowoltaicznych pod kątem padania światła słonecznego, pozwoli odpowiednio je ulokować.

Chociaż sugerowana jest strona południowa, może okazać się, że dach nie jest skierowany w tym kierunku. Wówczas należy wybrać najlepiej nasłonecznione miejsce, by tam dokonać montażu paneli fotowoltaicznych. Pracujący dla nas doświadczeni specjaliści, umiejętnie oszacują to, gdzie należy umieścić ogniwa. Dzięki wystawieniu instalacji na jak największe działanie Słońca możesz spodziewać się optymalnych osiągów względem wytwarzania energii elektrycznej.

Prawidłowy montaż fotowoltaiki zapewni jej trwałość

Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych to gwarancja odpowiedniego przygotowania ich do nieustannego działania. Takie instalacje wytrzymają nawet trudne warunki pogodowe, jak burza, deszcz, czy grad. Profesjonalne podejście do montażu fotowoltaiki to skuteczny sposób na uniknięcie niedopatrzeń i nieprzewidzianych awarii. Po dokładnym oszacowaniu optymalnej mocy, ilości ogniw i miejsca ich instalacji następuje montaż paneli fotowoltaicznych, których funkcjonowanie pozwoli na uniknięcie podwyżek cen prądu. Wieloletnia gwarancja i sprawdzeni producenci to również istotna cecha, która pozwala na zaufanie technologii, która jest powszechnie ceniona w wielu regionach świata.