Mikroinstalacja fotowoltaiczna to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce uniezależnić się od podwyżek cen prądu oraz zredukować rachunki za energię elektryczną do 0 zł. Dodatkowo własna elektrownia to również nowe możliwości obniżenia pozostałych kosztów eksploatacyjnych domów. Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna nie tylko może zaspokoić bieżące zapotrzebowania na prąd, ale również przejąć takie obszary jak: podgrzewanie ciepłej wody użytkowej lub ogrzewanie całego domu. Oferta PGF to kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z profesjonalnym projektem oraz pomoc w pozyskaniu dotacji, zgłoszeniu instalacji do zakładu energetycznego oraz pomoc w sfinansowaniu fotowoltaiki.

Jaką moc instalacji potrzebuję dla swojego domu? Kiedy to się zwróci?

Dokładną metodą obliczania wielkości instalacji fotowoltaicznej opisujemy na stronie Jak obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej. Natomiast w tym miejscu posłużymy się przykładem na podstawie średnich wartości od naszych klientów. Na początek rozważymy opcję pokrycia zapotrzebowania na prąd bez ogrzewania wody oraz całego budynku.

 • Średni standardowy rachunek za prąd – 200 zł
 • Wynikające z tego zużycie prądu na rok – 4210 kWh

Teraz aby obliczyć moc całej instalacji musimy jeszcze wziąć fakt, że z wyprodukowanego w ciągu roku prądu 20% będziemy musieli oddać do zakładu energetycznego w ramach tzw. kosztów przesyłu i magazynowania wyprodukowanych nadwyżek energii elektrycznej.

Po uwzględnieniu tych parametrów instalacja powinna mieć około 5280 kWh i składać z 16 paneli o mocy 330 Wp (należy pamiętać, że dużą rolę w efektywnej pracy naszej instalacji ma falownik i potencjalnie zastosowane optymalizatory). Jeżeli zdecydujemy się ogrzewanie wody za pomocą grzałki elektrycznej o mocy 1500 kWh w zasobniku o pojemności 200 litrów. Wtedy do naszego obecnego zużycia musimy doliczyć ok. 2190 kWh. To wszystko daje nam instalacje o mocy 8,25 kWh składająca się z 25 paneli o mocy 330 Wp. Natomiast, gdy w grę wchodzi ogrzewanie całego budynku (tutaj przyjmujemy, że z tego źródła również grzejemy wodę użytkową) wtedy trzeba przyjąć przynajmniej instalację o mocy 9900 kWh składającą się z 30 paneli o mocy 330 Wp.

Okres zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę to nawet mniej niż 7 lat!

Dzięki konkurencyjnym cenom Polskiej Grupy Fotowoltaicznej inwestycja w fotowoltaikę zwraca się w niecałe 10 lat. Jeżeli wykorzystana zostanie dotacja z programu „Mój Prąd” oraz zwrot z podatku dochodowego w postaci Ulgi Termomodernizacyjnej okres ten spada poniżej 7 lat! 

Oczywiście ten okres może jeszcze bardziej ulec skróceniu, jeżeli weźmiemy pod uwagę podwyżki cen prądu na przestrzeni użytkowania instalacji fotowoltaicznej. Korzystając z oferty SolarWings uzyskasz pełne wsparcie w pozyskaniu dotacji z programu „Mój Prąd”. Natomiast wysokiej jakości komponenty wykorzystywane przez nas pozwolą na bezobsługowe i bezkosztowe działania Twojej mikroinstalacji fotowoltaicznej na wiele lat.

Należy również wspomnieć o dodatkowych korzyściach, które możemy osiągnąć w przyszłości. Jedną z nich jest możliwość ładownia samochodu elektrycznego wprost z własnej elektrowni, ograniczając tym samym koszty użytkowania takiego pojazdu.

Panele fotowoltaiczne dla firm – stwórz firmę innowacyjną, świadomą ekologii i oszczędną zarazem

Panele fotowoltaiczne dla firm to inwestycja, która szybko przynosi pewny, stały, powtarzający się i regularny zysk. Zostało to potwierdzone wieloma badaniami, statystykami i empirycznymi testami. Panele fotowoltaiczne dla firm to inwestycja środowiskowa, ale przede wszystkim strategiczna, biznesowa i finansowa.

Wiele z najprężniej działających firm z listy Forbes działa w oparciu o własną samowystarczalność energetyczną, inwestując w fotowoltaikę dla firm. Zakres w jakim fotowoltaika dla firm osiąga sukcesy to m.in.:

 1. radykalnie mniejsze rachunki z tytułu energii elektrycznej nawet o 95%;
 2. możliwość inwestycji zaoszczędzonych środków w inne inwestycje firmy, kierunki rozwoju czy w budowanie konkurencyjności na rynku;
 3. praktycznie bezobsługowa i bezawaryjna praca wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych dla firm z optymalnym falownikiem;
 4. niskie koszty utrzymania i konserwacji fotowoltaiki;
 5. gwarancja stałości cen prądu, możliwość rzetelnych i trafionych prognoz na przyszłość firmy, unikniecie negatywnej koniunktury zwyżkowej cen prądu;
 6. oszczędności rachunkowe z tytułu możliwości odpisywania w koszty miesięcznych odpisów amortyzacyjnych paneli fotowoltaicznych;
 7. duże możliwości zewnętrznego finansowania inwestycji w fotowoltaikę firm.

Pamiętajmy także, że fotowoltaika dla firm to wedle obowiązujących przepisów ustawy o OZE z 22.06.2016 roku również możliwości zarządzania nadwyżkami energii elektrycznej:

 1. firma występująca jako prosument – co udostępnia możliwości magazynowanie nadwyżek;
 2. sprzedaż nadwyżek energii na zasadach ogólnych;
 3. magazynowanie w specjalnych akumulatorach.

Fotowoltaika dla firm – wybierz solidny produkt i doświadczonego partnera biznesowego

Decydując się na fotowoltaiką dla firm warto podjąć współpracę wyłącznie z doświadczonym partnerem, wykonawcą.  Mamy wówczas gwarancję kilku istotnych czynników:

 1. szybki okres zwrotu z inwestycji;
 2. gwarancja wykonawcy na długi okres użytkowania fotowoltaiki;
 3. kompleksowa usługa, pełny projekt, audyt energetyczny i wdrożenie;
 4. kompleksowy monitoring.

Zobacz także: